9 vecí ,ktoré vedia dostať do vývrtky nejednu z nás

Aj Vám dokážu dvihnúť tlak ?

1. Blbé otázky a vyzvedanie od druhých

Mnoho ľudí si to ani neuvedomuje , no za otázky typu “A to ste chceli?” alebo “Je mi blbé pýtať sa ich , neviete niekto či sú či nie sú v tom?” by si zaslúžili strašnú facku.

2ab5d37821900ac5ac1ab84e383abd08

2. Dotyky a chytanie bruška od cudzích ľudí

Ak nie si ja , môj lekár , môj muž alebo veľmi blízka osoba nechytaj sa ma , nepokladaj mi ruky na brucho a nepredstieraj , že chceš vedieť či kope . Sprav si vlastné alebo sa aspoň dopredu opýtaj ! Tehotné ženy tiež nechodia po ulici a nechytajú ostatných za zadky ….

eff97316c199e698be539fd0d147fb31

3. Výber mena

“Už máte meno?” “Tak sa volá pol dediny.” ” Prečo nám ho nechcete povedať?” “Prečo nedáte meno po otcovi/dedovi/babke/tete/susedovom psovi?” LEBO

99a26cbb8d253935359ce92d4164b756

4. To môžeš , nemôžeš , musíš…

Vždy je super keď Vám má kto poradiť ,každá matka je raz prvorodička.No dobre mienená rada a vnucovanie svojich názorov sú 2 rozdielne veci. Nie , ešte nemám vybratú škôlku , nie , nedám preč svojho psa/mačku atď , ktorého mám x rokov len preto , lebo som tehotná a tebe sa to zdá divné a čítala si to na modrom koníku(Mimochodom toxoplazmózu dostaneš aj zo zle upravenej stravy ;0) . ) Takisto experti na  poháre červeného vínka každý deň , cestovanie v tehotenstve rozhodujúci o zodpovednosti a nezodpovednosti každej budúcej matky.

maxresdefault

5. Nie ďakujem , nie som hladná

Zaryté pravidlo …Jeme za dvoch . Áno , my tehule niekedy vieme mať pekný apetít ale to neznamená , že keď prídeme domov k rodičom alebo na návštevu tak jediná konverzácia je o tom, čo je v chladničke a či si to nedáme . Dáme , keď bude chuť a nebude vonku horšie ako na Sahare. nik nemá náladu 30x za minútu opakovať , ďakujem ale neprosím si . A aj tak dostane odpoveď ” Ale to je domáce , od nás ti to chutiť bude ”

4d77ebeccd086d4392ea8dd194db1ce8

6. Nie , neviem prečo plačem

A možno aj viem 😀 . Ale je to banalita … Hormóny s nami hádžu viac ako v puberte, no a čo .

7.Áno priberám , ja o tom viem …

Priberáme … Každá inak , jedna viac , jedna menej .Vieme o tom , Nie sme z toho nadšené ale tešíme sa na potomka ktorý nejak rásť musí, takže to nejak pretrpíme a dúfame , že po pôrode sa stane zázrak a budeme mať aspoň trochu šťastia a niečo zhodíme.Takže nám to prosím nepripomínajte 5x denne ,zakaždým keď sa stretneme na ulici /obchode.

 

8.Prepáčte, nie som namäkko z každého drobca v kočíku

 To ,že sa nehrnieme ku každému kočíku /dieťaťu neznamená , že budeme zlé matky sociopatky,tak nás za to neodsudzujte. Niekedy proste nemáme náladu , sme nachladnuté alebo proste samé máme strach brať na ruky tak malé deti, keďže si ešte nevieme predstaviť ako zvládneme držať tie naše vlastné bez skúseností.

 

9.Odsudzovanie

“To myslíš vážne? ” Sukdyňa Judy sa môže schovať keď spomeniete ,že sa chcete/nechcete vrátiť do práce po pol roku , idete na dovolenku k moru v 5.mesiaci , plánujete látkovať alebo naopak kašlete na matičku zem a vsadíte na pohodlie a jednorázové plienky.

237da313c600061a6c29ed2a2175404e

Musíme pochopiť , že každá máme svoj názor , svoje predvedčenie , ale nemusíme sa osočovať len preto , že sa tá druhá vidí cestu inde.. Najlepšie to podľa mňa vystihuje toto video .

KLIK

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s